پیش بینی روند شاخص کل بورس و آینده بازار بورس ایران در بلند مدت

با سلام 

دوستان عزیز همانطور که مطلع هستید بنده بعد از این پیش بینی که بورس وارد رکود خواهد شد و بعد از آن توصیه ای که به دوستان داشتم برای خروج سرمایه های خود از بازار و نقد کردن سهام ، پستهای معدودی در این وبلاگ ارائه کرده ام چرا که در حال حاضر بورس ایران را دارای شرایط مناسب برای سرمایه گذاری نمی بینم و بیشتر  پیشنهاد خرید اوراق قرضه یا سپرده گذاری نزد بانکها با سود روزشمار، با سودهای مناسب را دارم . 

طبق درخواست عده ای از دوستان مبنی بر پیش بینی روند آتی شاخص کل بورس ، تحلیلی از شاخص کل به صورت مختصر و مفید در چند جمله ارائه خواهم کرد . 

در حال حاضر شاخص کل بورس ایران ، سطح 70000واحدی را که یک سطح حمایت سایکولوژیکال یا روانی محسوب میشد را شکسته است و در کانال 69000 واحد در حال نوسان است . 

در بلند مدت شاخص کل بورس ایران به کانال 57000 تا  58000 واحد خواهد رسید و لذا هنوز به هیچ وجه وضعیت کلی بازار برای ورود و خرید سهام ، مناسب نمیباشد و در ضمن باید توجه داشت که این حرکت نزولی طبعا به یکباره انجام نخواهد شد و با نوساناتی صعودی نیز همراه خواهد بود خصوصا برای هفته های اخیر اسفند ماه و اوایل فروردین ، میتوان انتظار مثبت شدن بازار را تا حدی داشت . 

امیدوارم به موقع نقدینگی خود را از بازار توام با نوشته های اینجانب ، قبلا در فرصت مناسب خارج کرده باشید و اگر هم چنین نکرده اید در هر مثبتی ، بهتر است که سهام خود را تبدیل به وجه نقد کنید و البته توجه داشته باشید که این مساله به دلیل وضعیت کلی بازار است و این سیل همه را با خواهد برد گرچه که سهم هایی نیز خواهد بود که ارزش نگه داری و کسب سود سالیانه سهام را در همین مدت دارا خواهند بود لذا برای خروج از بازار با کارشناسان خبره بازار ، حتما مشورت کرده و نظر آنان را درمورد تمام سبد سرمایه گذاری خود جویا شوید . 

در ضمن وبلاگ فارکس 1 که در بخش لینکها ، لینک آنرا قرار داده ام هر هفته فعال بوده و تحلیلهای مرتبط به اونس جهانی طلا ، شاخص طلا و جفت ارزهای بازار فورکس در آن ارائه خواهد شد. 

با آرزوی موفقیت برای همه دوستان 

ایران تحلیل 

/ 2 نظر / 50 بازدید
(-_-) افکت (-_-)

در زنـدگي براي بعضـيا از يـک روز ، از يـکجا ، از يـک نفـر بـه بعـد ديـگر هيـچ چـيز مثـل قبـل نيـست ! نـه روزهـا ، نـه رنگ هـا و نـه خيابان هـا . . . همه چيز ميشوند دلتنگي ! منم منتظرم بهم سر بزن???????? راستي???????? لطفا کامنت رو هم فراموش نکــــــن http://efect.ir

نمايشگاه هاست www.hostexhibition.com

با سلام به شما دوست عزيز : از سايت من ديدن کنيد براي شما يک پيشنهاد خوب دارم تبديل و بلاگ شما به سايت دائمي هاستينگ رايگان هديه ما به شما با من در تماس باشين يا هو اي دي host_iran هاست,هاست رايگان,هاستينگ,فروش هاست,خريد هاست,سرور مجازي,وي پي اس با تشکر[گل] [گل]